MARLA ACIBADEM

  • KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

HAKKIMIZDA

MARLA kuruluşundan bu yana her geçen gün artan öğrenci sayısı ve eğitimde toplam kalite anlayışı ile çocuklara ve yetişkinlere dil öğreten bir kuruluş olarak hizmet vermektedir. Öğrenci ve velilerinin desteği ile MARLA Dil Merkezinin önceliği bireylere gelecek kazandırmak, her anlamda rahatlıkla gelebilecekleri bir eğitim ortamı hazırlamaktır.Yurt dışında eğitim almış öğretmen eğitimcisi, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenlerden oluşan eğitim kadrosu ile MARLA, bünyesindeki tüm hizmetlerde öğrencinin kimliği ve beklentilerini çıkış noktası olarak almaktadır.

Marla Dil Merkezi (Marmara Lisan Akademisi) Hatice ARSLAN tarafından 2004 yılında Acıbadem’de kurulmuştur. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ve Almanca dersleri ile başladığımız eğitim serüvenimize, yabancı dil eğitimlerinin yanında çeşitli sanat dersleri, mental çalışmalar ve danışmanlık hizmetleri de eklenmiştir.

Öğrenciler, öğretmenler, veliler MARLA’nın sıcak atmosferinde bir örgüt, kültür ve iklim haline gelirler. MARLA’da öğrencilerimize problem çözme becerisi ve özgüven kazandırmak her zaman önceliklerimiz arasında olmuştur. Öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamlar yaratmak, bilgiyi gündelik yaşam pratiğine dönüştürmek, eğitimde görev bildiklerimizin başında gelmektedir. Bütün bunların yanında öğrenirken mutlu olan, öğrenmeyi bir görev değil de zevk olarak gören nesiller yetiştirmek için biz de kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

MARLA’da bireylerin öğrenme sitillerinin, kendini ifade etme biçimlerinin ve hazır bulunuşluklarının birbirinden farklı olduğu bilinir ve eğitim programları buna uygun olarak hazırlanır. Çocuklar ya da yetişkin tüm öğrencilerimiz öncelikle eğitim ihtiyaçları olan bir birey olarak kabul edilir ve istekleri beklentileri doğrultusunda değerlendirilir. Bizler mutlu, kendini ifade edebilen, farkındalığı, zevkleri, beklentileri olan ve duyarlı bireylerden oluşan bir toplum hayal ediyoruz. Bunun da ancak doğru eğitim ve öğretimle yapılabileceğini düşünüyoruz.

MARLA bünyesinde yapılan tüm eğitimler, bu hayalin gerçekleşmesini amaçlamaktadır